GŁOGÓW. Do aresztu za kradzież i podpalenie

głogów22 latek odpowie za kradzież i podpalenie. Głogowscy policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież, do której doszło w kwietniu 2013 roku. Złodziej był też zamieszany w podpalenie budynku gospodarczego w Krzydłowicach na terenie powiatu polkowickiego.

Policjanci już od kwietnia 2013 roku, poszukiwali sprawcy tych kradzieży. Poszukiwania zostały uwieńczone sukcesem, a w ręce funkcjonariuszy wpadł 22- letni mieszkaniec Głogowa.

– Złodziej przyznał się do kradzieży śrub mocujących szyny kolejowe. Wyjaśnił, że sprzedał je na złom za kilkanaście złotych- mówi Bogdan Kaleta z KPP w Głogowie.

Mężczyzna był też zamieszany w podpalenie budynku gospodarczego na terenie powiatu polkowickiego, w miejscowości Krzydłowice. Do zdarzenia doszło w czerwcu 2013 roku. Drugim sprawcą był 24 – latek, mieszkaniec powiatu polkowickiego. On również został zatrzymany i usłyszał w związku z tym zarzuty. Straty wyniosły ponad 270 000 złotych.

Za kradzież infrastruktury grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Zniszczenie, podpalenie jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

SZAT/fot. archiwum policyjne

Dodaj komentarz