GŁOGÓW. Będą remontować i budować

GLOG_MOST_KOLEJOWYW Biurach Projektowych i firmach w Nowej Soli, Lubinie, Ruszowicach i Głogowie opracowywane są dokumentacje techniczne i projektowo-kosztorysowe na wykonanie kilku ważnych dla miasta inwestycji. Realizacja części z nich rozpoczęła się jeszcze w zeszłym roku.

Są to remonty: estakady i wiaduktu nad torami PKP w ciągu ul. Nadbrzeżnej (wartość prac projektowych – ok. 68 tys. zł, termin opracowania – do 31 marca) oraz estakady nad torami kolejowymi przy Zamku Książąt Głogowskich (ok. 68 tys. zł, termin do 28 lutego).

Kolejna inwestycja to budowa parkingu przy ul. Budziszyńskiej oraz jej remont razem z przyległym Placem Mieszka I (prawie 72 tys. zł, z czego do rozliczenia zostało ponad 28 tys. zł, termin opracowania do 15 maja).

– Zawarta została umowa na wykonanie zamówienia dodatkowego w zakresie projektu drogi dojazdowej do parkingu o wartości 24.600  złotych – informuje Marta Dytwińska-Gawrońska, rzecznik prezydenta Głogowa. – Termin zakończenia opracowania mija 15 maja.

W planach jest także przebudowa skrzyżowania ulic K. Wielkiego z ul. K. Sprawiedliwego na skrzyżowanie z ruchem okrężnym (wartość umowy – ok. 68 tys. zł, termin do 16 lutego, ale może on zostać przedłużony, bo miasto musi dostarczyć projekty podziałów, które są w trakcie załatwiania).

Do 27 lutego ma być gotowe opracowanie na zagospodarowanie Parku Słowiańskiego (47 tys. zł), a do 30 stycznia – na budowę ul. Wyspiańskiego (ponad 46 tys. zł).

Na liście inwestycji jest jeszcze wykonanie prac projektowych, które są potrzebne do otrzymania prawomocnej decyzji ZRID na budowę łącznika ul. Sikorskiego z ul. Wojska Polskiego (70 tys. zł, termin do 28 kwietnia).

UR

Dodaj komentarz