GŁOGÓW. Aresztowani za rodzinne porachunki

zatrzymany 3Włamali się siłą do domu 42-letniego mężczyzny. Wybili szyby i próbowali okraść. Policjanci z głogowskiej komendy nazajutrz zatrzymali trzech podejrzanych. Okazało się, że był to wynik konfliktu na tle rodzinnym i majątkowym. 

– 24 marca około godziny 22.00 trójka podejrzanych wdarła się przemocą do domu jednorodzinnego na terenie jednej z podgłogowskich miejscowości. Kiedy 42 – letni właściciel posesji odmówił wpuszczenia ich do domu, wybili szybę w drzwiach i wtargnęli siłą. Podejrzani usiłowali zabrać z domu laptop oraz dwa samochody. Zażądali kluczyków oraz dokumentów od pojazdów. Zdążyli już uruchomić jeden z samochodów, ale musieli się salwować ucieczką, ponieważ chwilę przed atakiem zatrzymany 2właściciel wezwał na pomoc policję – relacjonuje Bogdan Kaleta z głogowskiej policji.

Mężczyźni rzucili się do ucieczki, jednak funkcjonariusze zdołali ich zatrzymać. W trakcie czynności okazało się, że cała sprawa to wynik rodzinnego i majątkowego konfliktu.

– Zatrzymany 43 – latek to obecny partner, byłej żony właściciela domu, a drugi podejrzany, 19 – latek, to syn poszkodowanego. Trzeci podejrzany natomiast to jego kolega – dodaje Kaleta.

Na wniosek policji i prokuratora, wszyscy podejrzani zostali tymczasowo aresztowani przez sąd na okres trzech miesięcy. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

DRM/FOT. KPP GŁOGÓW

 

Dodaj komentarz