Gdzie wyrzucać elektroodpady w Legnicy?

Fot. UM Legnica

Władze miasta kupiły specjalne kontenery na zużyty sprzęt elektrycznym i elektroniczny. Miejskie Punkty Elektroodpadów są już montowane w czterech rejonach Legnicy. Gdzie można je znaleźć i do zbiórki jakich śmieci służą?

Miejskie Punkty Elektroodpadów staną na parkingu przy ul. Polarnej, na placu Wolności oraz przy ul. Marynarskiej i Gombrowicza. Jak tłumaczy Ratusz, to miejsca szczególnie uczęszczane przez mieszkańców. Mają oczywiście służyć posiadaczom zużytego sprzętu, którzy chcą się go pozbyć, ale nie tylko.

– MPE to także widoczne i skuteczne narzędzie do informowania, propagowania i uświadamiania, że elektroodpady są szczególnie niebezpieczne. W przestrzeni publicznej funkcjonują nie tylko jako pojemniki na małe elektroodpady, ale także jako nośnik informacji, dający możliwość wykorzystania jej komercyjnie lub edukacyjnie – informuje Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Co można wrzucać do nowych kontenerów? Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, a zatem m.in. płyty CD, baterie, tonery, żarówki, telefony, ładowarki i drobną elektronikę: kalkulatory, piloty czy myszki komputerowe. MPE są wyposażone w siedem osobnych plastikowych pojemników, z których każdy ma pojemność 33 litrów.

Dodaj komentarz