GDDKiA: Obwodnica Głogowa najwcześniej w 2025 roku (WIDEO)

750 mln zł będzie kosztować obwodnica Głogowa. Chociaż prace nad dokumentacją tej inwestycji zaczną się w ciągu kilku najbliższych miesięcy, to samochody nieprędko pojadą tą trasą. 

Pierwszym krokiem na drodze do realizacji długo oczekiwanej inwestycji będzie opracowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego. Dziś w Głogowie na konferencji prasowej przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował, że jeszcze w tym kwartale ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie tej dokumentacji.

– Pozwoli ona określić zakres rzeczowy i finansowy przedsięwzięcia, ustalić jego efektywność i uściślić przebieg tras poszczególnych wariantów, a także ostatecznie ustalić typy i parametry techniczne obiektów budowlanych – tłumaczył Michał Soroko z GDDKiA. – Za cztery lata najwcześniej można byłoby ogłosić przetarg na budowę obwodnicy. Sama budowa to kolejne trzy lata – dodaje.

Po wykonaniu dokumentacji projektowej potrzebne będą jednak kolejne decyzje administracyjne, które zagwarantują pieniądze na budowę obwodnicy. Tych podobno nie zabraknie. – Nikt nie decydowałby się na wydanie kilku milionów złotych, by potem ta dokumentacja nie została wykorzystana– zapewnia Wojciech Zubowski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Koszt budowy obwodnicy Głogowa szacuje się na ok. 750 mln złotych. Inwestycja ma być realizowana w systemie „projektuj i buduj”.

Dodaj komentarz