GAWORZYCE. Tajemnica czerwonego pudełka (FOTO, WIDEO)

SPINACZSztuka podróżowania. Warsztaty wyobraźni. Noc w bibliotece. To gotowe pomysły na ciekawe spędzenie czasu. Mieszkańcy gminy Gaworzyce znajdą je w czerwonym pudełku znajdującym się na parterze urzędu gminy. Przywieziono je z Wrocławia – Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

– W czerwonym pudełku jest około 30 kart z gotowymi pomysłami i scenariuszami działań w różnych dziedzinach, na przykład, plastyka, architektura czy gotowanie – mówi Joanna Brodowska z Urzędu Gminy Gaworzyce. – Przygotowali je animatorzy kultury z całego Dolnego Śląska w ramach projektu Spinacz.

Mieszkańcy mogą wziąć kartę, na której znajdą informację, jak krok po kroku zrealizować w swojej miejscowości ciekawą akcję, np. gotowanie w plenerze. Jedna z nich trafiła już do Gminnej Biblioteki Publicznej w Gaworzycach. Pracownicy chcą zorganizować noc w tej placówce, by promować literaturę, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Impreza zaplanowana jest na maj. 

SPINACZ1Warto też dodać, że także mieszkańcy gminy mogą zgłaszać własne propozycje na ciekawe spędzenie wolnego czasu. Wystarczy, że przyniosą je do urzędu gminy. Wtedy z ich pomysłów skorzystają inni. 

Zobacz także na: 

UR

 

 

 

Dodaj komentarz