Gady zachwycą po raz kolejny – Trzecia Noc Dinozaurów

Już jutro startuje Trzecia Noc Dinozaurów, a wraz z nią konkursy, warsztaty, nowe oświetlenie i pokaz kina pod chmurką. Park Wrocławski tej nocy będzie czynny do 23. Na Facebooku właśnie trwa głosowanie internautów na najlepszy rysunek dinozaura, stworzony małymi rączkami młodych lubinian. Zachęcamy do udziału w zabawie.

– Noc Dinozaurów to coroczny, dwudniowy cykl pokazów kina plenerowego w naszym zoo oraz wyjątkowe oświetlenie wybranych figur prehistorycznych gadów – okazja do obejrzenia znanych atrakcji, w zupełnie nowej odsłonie – mówi Agata Łabuzińska z Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie, które jest pomysłodawcą i organizatorem imprezy.

W tym roku dla mieszkańców zaplanowano konkursy, warsztaty, wieczorne projekcje filmów i nowe oświetlenie.

Przed mieszkańcami pierwsza tego typu zabawa. – Zorganizowaliśmy konkurs na grafikę w tematyce dinozaurów. Maluchy namalowały rysunki dinozaurów i przysłały do nas. My je sfotogarfowaliśmy i wrzuciliśmy na nasz profil na Facebooku. Teraz wszystko w rękach internatów – użytkownicy Facebooka głosują. Trzy osoby z największą ilością reakcji dostaną nagrodę. Koszulkę z wydrukowaną ich własną pracą – uśmiecha się Łabuzińska.

A w ciągu dwóch dni (14 i 15 sierpnia) w parku Wrocławskim będzie się sporo działo. Choćby warsztaty tematyczne dla dzieciaków. – Każdy z uczestników stworzy swojego dinozaura, którego będzie mógł zabrać ze sobą do domu – tłumaczy kobieta. – Będziemy wykonywać figury przestrzenne – głowę oraz całego gada – dodaje. Warsztaty skierowane są dla dzieci wraz z opiekunami. Chociaż zabawa jest bezpłatna, obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 734 170 991. Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku.

Warsztaty odbędą się 14 sierpnia (w środę) na terenie przy budynku edukacyjnym/kawiarni. W godzinach 9-11 – głowa dinozaura 3D, a o 12-14 – figura dinozaura.

A czymś, co na pewno przyciągnie wielu zainteresowanych będzie seans kina plenerowego. Dla tych, którzy nie mieli okazji brać udziału we wcześniejszych edycjach – kino pod chmurką rozstawione będzie na łące na końcu parku, zaraz za stawami.

Repertuar uwzględnił gusta i młodych i dużych.

14 sierpnia:
17:00 – „Robaczki z zaginionej doliny” (2013)
19:00 – „Były sobie człowieki” (2015)
21:00 – „Cudowny chłopak” (2017)

15 sierpnia:
17:00 – „Kumple z dżungli” (2017)
19:00 – „Mały książę” (2015)
21:00 – „Jestem taka piękna” (2018)

Dodaj komentarz

*

code