Finisz etapu prac w marcu? Zaglądamy na Szczytnicką

Legniccy urzędnicy postanowili pochwalić się postępami przebudowy ulicy Szczytnickiej. Wykonawca, firma Budrim, prowadzi obecnie prace konstrukcyjne na drodze i zapowiada, że roboty na tym odcinku zakończy w ciągu pięciu miesięcy.

Prace na tym etapie przebudowy Szczytnickiej trwają od października, a – zgodnie z planami wykonawcy – mają się zakońćzyć w marcu 2020 r. Cała inwestycja obejmuje blisko dwukilometrowy odcinek jezdni. Mają tu powstać m.in. chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe i pętla, wraz ze stanowiskiem do ważenia pojazdów i nowoczesne oświetlenie.

– Ulica Szczytnicka jest bardzo ważną arterią w naszym mieście, stanowi bowiem północny objazd miasta do ul. Bydgoskiej, która wcześniej została przebudowana ze znacznym dofinansowaniem unijnym. Podczas remontów innych ulic, np. Pocztowej i Piastowskiej, właśnie m.in. ul. Szczytnicką będą prowadziły objazdy. O jej przebudowę zabiegali też mieszkańcy, a teraz to zrealizujemy – komentuje Jadwiga Zienkiewicz, wiceprezydent Legnicy.

Warto przypomnieć, że oferty w ramach przetargu złożyło sześć firm. Zwyciężył Budrim, deklarując wykonanie zadania za ok. 15 mln 735 tys. zł. Wybór wykonawcy był możliwy dopiero po wprowadzeniu korekty budżetowej. Inwestycja ma się zakończyć w połowie 2021 r.

źródło, fot. UM Legnica

Dodaj komentarz

*

code