Opublikowany: nie, Maj 12th, 2019

Na ziarnku grochu…

W poniedziałek, 13 maja, rozpoczyna się VIII edycja Festiwalu Spektakli dla Dzieci „Na ziarnku grochu”. W programie, obok przedstawień, jest też m.in. wystawa lalek ze zbiorów Państwowego Teatru Lalki „Tęcza” ze Słupska.

Festiwal rozpocznie poniedziałkowy, teatralny korowód, który o godz. 9 wyruszy z Rynku do Kina.

– Zapraszamy wszystkich polkowiczan, a w szczególności najmłodszych – zachęcają organizatorzy festiwalu z Polkowickiego Centrum Animacji.

W nurcie głównym zaplanowano trzy spektakle. 13 maja wrocławski Teatr IN-ART przedstawi historię „Przygody Kota – Mądrość Pokoleń”, w którym koty Bonifacy i Filemon zmierzą się z niespodziewaną inwazją myszy w gospodarstwie. 15 maja Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha w sztuce „Chodź na słówko” zajmie się niepełnymi wyrazami, które pragną stać się pełnoprawnymi słowami. Na zakończenie, 16 maja, Teatr Żelazny z Katowic zaprezentuje swoją interpretację klasycznej już historii Carlo Collodi, czyli „Pinokio”.

– Będzie to wspaniała i pełna wrażeń podróż ku dorosłości, którą odbędziemy razem z drewnianym chłopcem znanym dobrze całemu światu – dodają organizatorzy.

Bilety: 10 zł dzieci/15 zł dorośli są dostępne w kasach PCA. Informacje pod nr tel. 76 746 88 26.

Najmłodsi mogą też wziąć udział w konkursie plastycznym pt. „Zaczarowany ogród bajek i baśni”. Prace można przesyłać na adres PCA do 27 maja. A do 7 czerwca w Galerii „Na Piętrze” w Ośrodku Kultury można obejrzeć wystawę lalek teatralnych ze zbiorów Państwowego Teatru Lalki „Tęcza” w Słupsku. Wstęp wolny. Festiwal odbędzie się pod patronatem Burmistrza Polkowic.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..