Opublikowany: sob, Cze 1st, 2019

Ewakuacja mieszkańców. Budowlańcy znaleźli niewybuchy

Trzy radzieckie niewybuchy znaleźli dziś pracownicy, którzy remontują dom przy przy ul. Gładysza w Legnicy. Odkrycie postawiło na nogi miejscowe służby. Z uwagi na zagrożenie, konieczna była też ewakuacja tego kwartału miasta.

Więszość mieszkańców wróciła już do domów, strachu nie ma, jednak takiego przedpołudnia jak dzisiejsze lokatorzy pobliskich nieruchomości nie przeżyli od dawna. Zaczęło się od zgłoszenia od pracowników remontujących jeden z domów przy Gładysza, którzy w trakcie prac natknęli się dziś na pociski.

– Gdy potwierdziliśmy informację o niewybuchach, wezwaliśmy na miejsce saperów. Ci zadecydowali że konieczne jest zamknięcie tego kwartału miasta, łącznie z drogami – relacjonuje Sławomir Masojć, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej Urzędu Miasta w Legnicy.

Fot. ilustracyjna

Konieczna okazała się pomoc policji i strażników miejskich, którzy pomagali w kierowaniu ruchem. Dla bezpieczeństwa mieszkańców 10 pobliskich domów jednorodzinnych oraz jednego bloku, podjęto decyzję o ich ewakuacji. W sumie dotyczyła ona ok. 200 osób.

W tej chwili akcja już się zakończyła, a większość lokatorów wróciła do swoich domów. Także ruch odbywa się już bez przeszkód. Saperzy potwierdzili, że na terenie posesji remontowanego budynku znaleźli trzy radzieckie niewybuchy. Te najprawdopodobniej trafią na poligon, gdzie zostaną wysadzone.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..