Opublikowany: pt, Sie 23rd, 2019

Emerytka przechytrzyła oszustów

Fot. ilustracyjna

Godną podziwu przytomnością wykazała się 82-latka z Głogowa, którą za cel obrali oszuści działający metodą “na wnuczka”. Kobieta zorientowała się, że jej rozmówca nie jest tym, za kogo się podaje i pomogła policji zorganizować zasadzkę.

82-latka odebrała typowy w takich sytuacjach telefon od osoby, która podawała się za jej siostrzeńca. Oszust próbował wmówić jej, że jest właśnie na giełdzie samochodowej, gdzie trafiła mu się niewiarygodna okazja. Dodał jednak, że brakuje mu pieniędzy na zakup auta.

– Emerytka zorientowała się, że rozmówca nie jest jej siostrzeńcem i że rozmawia z oszustem. Umiejętnie prowadziła rozmowę i równocześnie powiadomiła szybko policjantów o zdarzeniu. Policjanci szybko zorganizowali zasadzkę i zatrzymali dwóch mężczyzn. 34-letniego mieszkańca Koronowa, który okazał się uciekinierem z zakładu karnego oraz 38-letniego mieszkańca Zgorzelca – relacjonuje Bogdan Kaleta, rzecznik prasowy KPP w Głogowie.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania oszustwa. Działali w warunkach recydywy, grozi im więc nawet 12-letnia odsiadka. Decyzją sądu 34-latek został aresztowany na trzy miesiące. Drugi z oszustów został objęty policyjnym dozorem.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..