“Eko Janosiki” dla polkowickich samorządów

Prestiżową nagrodę „Eko Janosik – Zielona Wstęga Polski” otrzymała gmina Polkowice w kategorii gmin miejsko-wiejskich. Takim samym laurem może pochwalić się polkowickie starostwo w kategorii powiatów.

Nagroda ta przyznawana jest za realizację działań, które mają znaczący wpływ na poprawę i stan środowiska naturalnego regionu oraz zwiększenie świadomości ekologicznej Polaków. Przyznaje ją Narodowa Rada Ekologiczna – samorządom i firmom.

– Od wielu lat przykładamy wielką wagę do działań ekoenergetycznych oraz proekologicznych – mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic. – Staramy się poszukiwać takich rozwiązań, które pozwalają na wykorzystywanie energii pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych, choćby do oświetlania naszej gminy. Z rozmachem inwestujemy w inteligentne oświetlenie, by oszczędzać energię. Systematycznie wymieniamy lampy na LED-owe. Realizujemy też wiele działań z zakresu edukacji ekologicznej. Bardzo mnie cieszy, że te nasze starania zostały dostrzeżone i docenione. To sygnał, że podążamy w dobrym kierunku – dodaje.

Nagrodę dla powiatu polkowickiego odebrał starosta.

– Obecnie realizowany jest duży projekt z zakresu termomodernizacji Zespołu Szkół, a budynek starostwa wykorzystuje gruntowy wymiennika cieplny do chłodzenia oraz ocieplania – mówi starosta Marek Tramś. – To nowoczesne rozwiązanie jest jednym z wielu działań w zakresie szeroko rozumianej ekoenergii.
Nagrody “Eko Janosika” zostały wręczone podczas II Międzynarodowego Forum Energetyki i Środowiska, które odbyło się w Zakopanem.

Fot. UG Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..