“E-komputer” dla ucznia (WIDEO)

Chociaż sami potrzebują pomocy, bo w czasach koronawirusa stracili wsparcie finansowe z wielu źródeł, to nie przestają pomagać innym. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci wznowiło akcję "E-komputer dla ucznia". Każdy kto ma nieużywany sprzęt lub chce podarować nowy komuś, kto komputera nie ma, może go przynieść do siedziby TPD w Legnicy. Potrzeby są ogromne.

 

Kiedy akcja ruszyła w marcu, udało zebrać się 50 komputerów i rozdać tym najbardziej potrzebującym. Komputery i tablety, bo te również można przynosić do siedziby Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy ul. Zielonej,to sprzęt niezbędny do nauki w dzisiejszych czasach. W związku z pandemią nauczanie przeniosło się do sieci i odbywa się w domach. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci jest w ciągłym kontakcie z przewodniczącymi kół przyjaciół dzieci z 6 powiatów, na terenie których działa TPD. Potrzeby jeśli chodzi o sprzęt są ogromne.

– Są rodziny, w których rodzice obawiają się, że w obecnej sytuacji stracą pracę. Są również takie, w której jest czworo dzieci i tylko jeden telefon, jak te dzieci mają się uczyć w takich warunkach. Jest to niemożliwe – mówi Adam Kobel z TPD.

Jeżeli ktoś ma sprawny komputer, z którego nie korzysta, albo chce kupić nowy sprzęt i wesprzeć
kogoś, kto teraz tego potrzebuje może skontaktować się z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci pod numerem tel. 76 724-51-09 lub drogą mailową promocja.tpd@gmail.com.

Dodaj komentarz

*

code