Od dziś obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów

Od dzisiaj, czyli 15 grudnia, zaczyna obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Po 15 latach przerwy podróżni wsiadający na stacji w Lubinie będą mogli bezpośrednio dojechać do Głogowa. Jednak zupełną nowością są połączenia międzynarodowe, dzięki którym ze stolicy Polskiej Miedzi dostaniemy się m.in. do kilku europejskich stolic.

Informacje na temat aktualnego rozkładu jazdy pociągów są dostępne na stacjach i przystankach, w internecie na portalpasazera.pl, rozkład-pkp.pl oraz w aplikacjach mobilnych Portal Pasażera (dawniej Rozkład Kolejowy) i Rozkład-PKP (dawniej Bilkom). Na stacjach i przystankach informacje o odjazdach i przyjazdach pociągów wyświetlane także na tablicach elektronicznych oraz przekazywane są podróżnym w formie komunikatów głosowych. Nowy rozkład będzie obowiązywał od 15 grudnia 2019 r. do 14 marca 2020 r.

Mieszkańcy Dolnego Śląska skorzystają z nowych połączeń z Wrocławia i Legnicy przez Lubin do Rudnej Gwizdanowa i dalej do Głogowa. Będą atrakcyjne czasy przejazdu Legnica – Rudna Gwizdanów (od 35 min) i Wrocław – Głogów (od 1 h 20 min). Przez Lubin pojadą pociągi dalekobieżne m.in. do Wiednia, Budapesztu, Berlina, Krakowa i Przemyśla. Więcej pisaliśmy o tym tutaj i tutaj

Od dziś na Dolnym Śląsku podróże ułatwią też cztery nowe przystanki. Jeden z nich znajduje się w Lubinie, dwa w Jeleniej Górze i jeden na obrzeżach Wrocławia. Inwestycje są współfinansowane z programów unijnych. Na budowę przystanków przeznaczono blisko 15 mln zł.

Stacja Lubin Stadion powstała dzięki modernizacji linii Legnica – Rudna Gwizdanów. Położona jest w odległości 1,5 km od stacji Lubin, w kierunku Rudnej Gwizdanów, tuż przy przejeździe na ul. Marii Skłodowskiej-Curie. W ciągu doby zaplanowano tu 8 par pociągów. Czas przejazdu do Lubina wyniesie 2 minuty, a do Legnicy 22 min.

– Dostęp do peronów przystosowany jest do potrzeb podróżnych o ograniczonych możliwościach poruszania się. Wiaty, ławki, tablice informacyjne odpowiadają obecnym standardom modernizowanych stacji i przystanków. Zwiększają się możliwości podróżowania pociągami do dolnośląskich miast. Czas podróży koleją staje się krótszy niż samochodem – mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK.

W weekend wdrożenia nowego rozkładu do dyspozycji pasażerów będą informatorzy mobilni. W niedzielę 15 oraz w poniedziałek 16 grudnia na jedenastu dworcach w największych miastach Polski (Warszawa Centralna, Wschodnia i Zachodnia, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków Główny, Poznań, Szczecin, Wrocław, Zakopane) pomogą pasażerom ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży.

Pomocnym dla pasażerów może okazać się także Centrum Wsparcia Klienta (CWK), czyli działający całodobowo zespół, który zapewnia pasażerom pomoc na każdym etapie podróży. W przypadku utrudnień na kolei, spowodowanych np. niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, CWK organizuje zastępczy transport podróżnych do stacji docelowej czy wydawanie poczęstunków na dworcach. Pracownicy CWK współpracują z załogami pociągów pasażerskich oraz koordynują obsługę pasażerów o ograniczonej sprawności ruchowej.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..