Z Dzielni po Fryderyka? (WIDEO)

Trzy lata temu połączyła ich pasja do muzyki, dziś efekty tej współpracy zyskują uznanie na najwyższym krajowym poziomie. Płyta "Blues z mojej dzielnicy" zespołu Z Dzielni Chłopcy została nominowana do Fryderyków 2021 w kategorii Album Roku.

Jarek Saniewski, Sławek Sobieski i Paweł Wawrzyniak – to trio, które w 2018 roku połączyło siły, by stworzyć wspólny projekt. Doświadczenia nie mogło zabraknąć, na liście grup, w których wcześniej udzielali się muzycy są bowiem: Obstawa Prezydenta, Midnight Blues czy Nocne Boogie. Nie było zatem dyskusji na temat muzycznego kierunku, jaki należy obrać.

Pierwszym owocem współpracy jest krążek „Blues z mojej dzielnicy”, na który trafiło siedem autorskich kompozycji i dwa covery. Płyta ukazała się dzięki Legnickiemu Centrum Kultury i Atrament Records, w ramach projektu Czerwone Miasto. Projektu, jak określają jego autorzy, odkurzającego scenę rockową Legnicy i całego Zagłębia Miedziowego z dawnych lat oraz wspierającego grające dziś kapele z regionu. „Blues z mojej dzielnicy” to trzecie wydawnictwo spod znaku Czerwonego Miasta.

W przypadku twórczości grupy Z Dzielni Chłopcy charakterystyczne stało się akustyczne brzmienie gitar. Smaczku dodają także występujący gościnnie: harmonijkarz Bartek Łęczycki i raper Robert Luchowski z Atrament Records, który zajął się realizacją nagrań, miksem i masteringiem. „Blues z mojej dzielnicy” to pierwszy album, nad którym pracował od początku do końca.

Wyszło tak, że i Akademia Fonograficzna nie ma nic do dodania. No, chyba tylko, że album trzeba wziąć pod uwagę przed przyznaniem tegorocznego Fryderyka w kategorii Album Roku Blues. Dotychczas poznaliśmy wyłącznie laureatów Złotych Fryderyków oraz artystów nominowanych. W oczekiwaniu na rozdanie statuetek zachęcamy do wysłuchania albumu tercetu z Zagłębia Miedziowego. Podobnie jak poprzednie wydawnictwa Czerwonego Miasta, płytę „Blues z mojej dzielnicy” można kupić, póki co, wysyłkowo. Szczegóły w Legnickim Centrum Kultury (bgk@lck.art.pl, tel. 76 781 612 983).

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz