Dzięki Fundacji KGHM popływają dla zdrowia

Ponad 200 uczniów z gminy Żukowice będzie w tym roku szkolnym korzystać z różnych zajęć na basenie, dzięki wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź w Lubinie.

Całkowity koszt tego projektu wyniesie ok. 60 tys. zł i w całości zostanie sfinansowany ze środków Fundacji Polska Miedź, w ramach realizowanego przez KGHM PM Programu Promocji Zdrowia. Jak informują pracownicy Urzędu Gminy Żukowice, projektem objęci zostaną uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Św. Floriana w Brzegu Głogowskim i Szkoły Podstawowej im. KEN w Nielubi. W sumie, to ponad 200 uczniów.

– W ramach projektu przewidziano zajęcia ruchowe na basenie, naukę pływania oraz rekreację – dodają urzędnicy. – Realizacja tych zajęć jest dla uczniów ze szkół podstawowych jedyną możliwością zdobycia i opanowania umiejętności pływackich.

Te z kolei, przydają się np. podczas wakacyjnych pobytów dzieci nad wodą. Dodajmy, że samorządowy projekt nosi nazwę „Czas na basen, czas na zdrowie dzieci z Gminy Żukowice”.

Fot. UG Żukowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..