Dzieci zebrały ponad 9 ton złomu

Ponad dziewięć ton aluminiowego złomu zebrali najmłodsi mieszkańcy powiatu złotoryjskiego, którzy podjęli wyzwanie ogólnopolskiej fundacji „Recal”.

Przedszkolaki i uczniowie ze Złotoryi i okolic biorą udział w Konkursie Zbierania Aluminiowych Puszek Po Napojach od 18 lat. Do tej pory zgromadzili około 7,5 miliona puszek, które ważyły prawie 125 ton. W tym roku do konkursowych pojemników wrzucili ponad 558 tys. puszek.

Tegorocznym rekordzistą konkursu jest Filip Zieliński z Przedszkola Miejskiego nr 2, który przez rok zebrał 4,3 tony aluminiowych odpadków! Jego mali koledzy dołożyli do tego jeszcze trochę puszek i w sumie przedszkole może się pochwalić najlepszym wynikiem w kategorii placówek powyżej stu uczestników – dzieci z „dwójki” zebrały ponad 5,7 tony złomu.

W kategorii placówek liczących do stu uczestników najwięcej puszek zebrali podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Zgromadzili prawie 1,7 tony zużytego aluminium.

Podczas konkursowego fnału w Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji najlepsi „zbieracze” otrzymali nagrody od Starostwa Powiatowego w Złotoryi oraz Fundacji „Recal”, która ufundowała wyjazd na zieloną szkołę dla trzech osób z wojcieszowskiego ośrodka specjalnego i szkoły podstawowej w Sędzimirowie, a także projektor dla złotoryjskiego przedszkola. Nagrody wręczała wicestarosta Wanda Grabos oraz Artur Łobocki z Fundacji „Recal”.

W recyklingowej akcji wzięło udział dziewięć placówek z terenu powiatu złotoryjskiego: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wojcieszowie, Szkoła Podstawowa w Sędzimirowie, Przedszkole Miejskie nr 2 w Złotoryi, Szkoła Podstawowa w Pielgrzymce, Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Grodziskiej, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Złotoryi, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świerzawie, Szkoła Podstawowa w Sokołowcu oraz Zespół Szkół Miejskich w Złotoryi.

.

Fot. Starostwo Powiatowe w Złotoryi

Dodaj komentarz