Działaj lokalnie i zyskaj 6 tysięcy złotych

Stowarzyszenie Kaczawskie ogłosiło nabór wniosków w konkursie “Działaj Lokalnie – edycja 2018”. W puli środków przeznaczonych na dotacje jest 55 tys. zł, natomiast jednorazowo można otrzymać maksymalnie sześć tys. zł. Wnioski należy składać do 15 maja.

“Działaj Lokalnie” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy ze Stowarzyszeniem Kaczawskim. Celem konkursu jest angażowanie mieszkańców do podejmowania działań na rzecz lokalnych społeczności. Dotacje przyznawane są organizacjom pozarządowym oraz grupom nieformalnym, które przedstawią projekty trwające od trzech do sześciu miesięcy. Najwyżej ocenione będą nowe inicjatywy lub nowe oferty dla mieszkańców, a także zakładające włączenie nowych środowisk w prowadzone wcześniej działania.

Warunkiem koniecznym do uzyskania grantu jest siedziba wnioskodawcy lub prowadzenie przez niego działań na terenie jednej z wymienionych gmin: Bolków, Jawor, Krotoszyce, Legnickie Pole, Męcinka, Mściwojów, Świerzawa, Paszowice, Pielgrzymka, Ruja, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja (gmina miejska lub wiejska).

Wnioski należy składać do 15 maja za pomocą internetowego generatora zamieszczonego na stronie internetowej projektu. Szczegółowe informacje na temat konkursu wraz z regulaminem dostępne są na stronie Partnerstwa Kaczawskiego.

– W tym tygodniu planujemy dwa spotkania informacyjne dla zainteresowanych wnioskodawców. Pierwsze odbędzie się dzisiaj w świetlicy wiejskiej w Krotoszycach o godz. 16.30, a drugie w środę w Urzędzie Gminy w Mściwojowie, również o 16.30. Przewidywany czas obydwu spotkań to ok. dwie godziny – mówi Krzysztof Kowalczyk, koordynator programu Działaj Lokalnie.

Punkt informacyjny prowadzony jest w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie (Dobków 66, 59-540 Świerzawa; wymagany wcześniejszy kontakt telefoniczny z koordynatorem).

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..