Opublikowany: pon, Wrz 18th, 2017

Dźgnęli nożem, by ukraść laptopa (WIDEO)

Fot. Pixabay

Nawet 12 lat za kratami może spędzić duet rozbojarzy z Chojnowa, który wszedł do mieszkania swojej ofiary pod pozorem skorzystania z telefonu. Ostatecznie agresorzy pobili 26-latka i dźgnęli go nożem. Ich łupem padł laptop i telefon komórkowy.

O ataku policjanci dowiedzieli się od ofiary. Mężczyzna wyjaśnił przybyłym na miejsce funkcjonariuszom, że do jego mieszkania weszło dwóch mężczyzn, w tym jeden znany mu osobiście. 24- i 17-latek przekonywali, że chcą skorzystać z telefonu, ale gdy tylko przekroczyli próg, zaczęli bić i kopać gospodarza po całym ciele, grożąc mu przy tym nożem.

– Sprawcy zarządzali od niego 1000 zł. Z uwagi na to, że pokrzywdzony nie posiadał takiej kwoty 17-latek ugodził go nożem w prawe udo. Mężczyźni zabrali z mieszkania telefon komórkowy oraz laptop po czym oddalili się – relacjonuje mł. asp. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Jagoda Ekiert

Mundurowi zaczęli szukać rozbojarzy. Po kilkunastu godzinach obaj sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Okazało się, że obaj są mieszkańcami Chojnowa. Dodatkowo, 17-latek był poszukiwany w związku z ucieczką z poprawczaka.

– W oparciu o zgromadzone w tej sprawie materiały przez policjantów Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymanym przedstawiono zarzuty. Następnie na wniosek policji i prokuratury, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy – informuje mł. asp. Ekiert.

Obu chojnowianom grozi teraz nawet 12-letni pobyt w więziennej celi.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..