Dyspensa na Andrzejki

Fot. diecezja.legnica.pl

Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski udzielił wiernym na dziś, 30 listopada, dyspensy od obowiązku zachowania wstrzęmięźliwości od pokarmów mięsnych.

Dobre wieści dla wiernych, którzy Andrzejki spędzą na terenie diecezji legnickiej. Biskup Kiernikowski udzielił im dyspensy, co oznacza, że na stołach będą mogły dziś królować ich ulubione mięsne potrawy.

“Umiłowani Diecezjanie! W związku z przypadającym w najbliższy piątek świętem św. Andrzeja Apostoła, mając na uwadze dobro duchowe wiernych i działając w myśl kanonu 87 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udzielam wszystkim wiernym przebywającym na terenie diecezji legnickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 30 listopada 2018 roku.” – informuje biskup w wydanym w tej sprawie komunikacie. “Jednocześnie przywołuję słowa naszego Arcybiskupa Metropolity: ufam, że ta inicjatywa przyczyni się nie tylko do pogłębienia relacji międzyludzkich, ale również do jeszcze większego zrozumienia obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w pozostałe piątki całego roku, który podkreśla rolę tego dnia w zbawczym dziele dokonanym przez Jezusa Chrystusa.”

Dodaj komentarz

*

code