Dwie nowe ofiary koronawirusa!

Do 16 wzrosła w Polsce liczba zgonów z powodu koronawirusa. Poinformowało o tym w wieczornym komunikacie Ministerstwo Zdrowia. Minionej doby przybyło również zakażonych. Teraz jest ich 1221, czyli aż o 190 więcej niż pod koniec wczorajszego dnia.

Tuż po godz. 19 opublikowaliśmy nasz codzienny koronaraport, z którego wynikało, że w ciągu ostatnich 24 godzin nikt nie zmarł z powodu zarażenia koronawirusem. Sytuacja zmienia się jednak bardzo dynamicznie. Tuż przed godz. 21 resort zdrowia umieścił kolejny, czwarty już dziś, komunikat o nowych przypadkach zakażenia. Niestety mowa jest w nim również o dwóch kolejnych ofiarach.

Na Dolnym Śląsku zakażonych jest obecnie 165 osób, co oznacza 15 nowych zachorowań. Cztery osoby zmarły. Dziś po południu z listy zmarłych w naszym regionie usunięto 71-letniego mężczyznę, którego wczoraj wliczano do statystyki związanej z koronawirusem. Okazało się bowiem, że przyczyną śmierci pacjenta była niewydolność krążeniowo-oddechowa i nie był on zakażony koronawirusem.

W naszym regionie najwięcej zakażeń śmiertelnym wirusem, bo aż 10, odnotowano powiecie lubińskim, natomiast powiaty złotoryjski i jaworski wciąż pozostają jedynymi, gdzie testy nie wykazały jeszcze zachorowań z powodu koronawirusa.

 

 

Dodaj komentarz