Koronaraport: kolejni zakażeni, ale bez nowych ofiar

112 nowych przypadków zakażenia – tak przedstawia się dzisiejszy bilans epidemii koronawirusa w Polsce. Pocieszający jest fakt, że nie przybyło zgonów. Na Dolnym Śląsku wykryto 8 nosicieli, jeden z nich to mieszkaniec powiatu lubińskiego.

Ministerstwo Zdrowia trzykrotnie informowało dziś o nowych zakażeniach śmiertelnym wirusem. Łącznie na terenie Polski do tej pory odnotowano 1163 takich przypadków, z czego 14 to osoby zmarłe. Liczba ta byłaby o jeden wyższa, jednak okazało się, że ostatecznie przyczyną śmierci 71-letniego pacjenta przebywającego we wrocławskim szpitalu była niewydolność krążeniowo-oddechowa, niemająca nic wspólnego z koronawirusem. Jeśli chodzi o diagnostykę to minionej doby wykonanych zostało ponad 3,3 tys. testów, a w sumie w Polsce przebadano ponad 29,5 tys. próbek.

Z kolei tylko w naszym województwie przybyło dziś ośmiu zakażonych. Jedna z tych osób hospitalizowana jest w szpitalu we Wrocławiu, pozostałe natomiast poddane są kwarantannie domowej.

W sumie na Dolnym Śląsku zanotowano już 165 przypadków koronawirusa, w tym cztery osoby zmarłe. W kwarantannie lub izolacji pozostaje 4761 mieszkańców, nadzorem epidemiologicznym objętych jest 3030 osób, zaś hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania – 197 osób.

Jeden z dzisiaj wykrytych przypadków to mieszkaniec powiatu lubińskiego. Według danych tamtejszego sanepidu, do tej pory koronawirusa zdiagnozowano u 10 mieszkańców Lubina i okolic. Obecnie w powiecie lubińskim pięć osób jest hospitalizowanych ze względu na podejrzenie SARS-CoV-2/COVID-19, natomiast 95 objętych jest nadzorem epidemiologicznym, a 256 kwarantanną.

Jak dotąd powiat złotoryjski i jaworski pozostają jedynymi powiatami w naszym regionie, gdzie nie odnotowano jeszcze przypadków koronawirusa.

Stan na godz. 19.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..