Na drogach było spokojnie

32 wykroczenia drogowe dotyczące niestosowania się do ograniczeń prędkości i tylko jedno zatrzymane prawo jazdy. Lubińscy policjanci podsumowali ogólnopolską akcję „Prędkość”. W dniu, zdaniem policjantów, na drogach powiatu lubińskiego było spokojnie.

Już od godzin porannych policjanci w całej Polsce prowadzili działania w ramach akcji „Prędkość”. Również na drogach powiatu lubińskiego, policjanci kontrolowali miejsca, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów drogowych.

W sumie ujawniono 32 przypadki niestosowania się do znaków ograniczających prędkość, w tym wskazujących na obszar zabudowany. Większość wykroczeń zakończyło się postępowaniami mandatowymi, choć w niektórych przypadkach – tych najłagodniejszych – policjanci zastosowali kilka pouczeń – informuje Krzysztof Pawlik, z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Najdotkliwiej ukarany został mieszkaniec gminy Wińsko, który stracił swoje prawo jazdy na trzy miesiące.

W terenie zabudowanym i to w miejscu, gdzie ograniczono prędkość do 40 km/h ze względu na drogę do szkoły, jechał z prędkością 92 na godzinę – dodaje Pawlik.

W ocenie drogówki, w dniu przeprowadzania akcji „Prędkość” na drogach powiatu lubińskiego było względnie bezpiecznie. Mimo tego policjanci cały czas apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i zdjęcie nogi a gazu.

Kierowca, jadący zbyt szybko ma mniej czasu, aby prawidłowo rozpoznać, ocenić i zareagować na sytuację drogową. Droga hamowania pojazdu się wydłuża, a zwiększa prawdopodobieństwo utraty kontroli kierowcy nad pojazdem – przypomina policjant.

Według statystyk nadmierna prędkość to wciąż najczęstsza przyczyna wypadków.

Zdjęcie: KPP Lubin

Dodaj komentarz