Opublikowany: wt, Lis 19th, 2019

Droga w Wierzchosławicach po remoncie

Cztery miesiące trwały prace na drodze powiatowej nr 2833D we wsi Wierzchosławice. Przeszło 3-kilometrowy odcinek został już wyremontowany, co ma zbawiennie wpłynąć na komfort i bezpieczeństwo uczestników ruchu.

Całkowita wartość zadania wyniosła ponad 1,6 mln zł. Na jej realizację powiat jaworski pozyskał dotację z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – ponad 1,3 mln zł, oraz z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego – 240 tys. zł. Istotna była tu również dobra współpraca i finansowe wsparcie gminy Bolków, która udzieliła dofinansowania w wysokości niemal 90 tys. zł.

Przebudowa drogi w Wierzchosławicach, to jedno z czterech zadań inwestycyjnych, które w tym roku realizuje powiat Jaworski, wykorzystując finansowe wsparcie MSWiA z puli przeznaczonej na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Zakończono już remont pomieszczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaworze, a aktualnie trwają prace związane z przebudową mostu w Pogwizdowie oraz przebudową drogi relacji Zębowice-Paszowice.

Łączna wartość tych inwestycji to ponad 5 mln zł.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..