Opublikowany: czw, Sie 16th, 2018

Kto dostarczy kamery do parku?

Dwie firmy chcą zaprojektować i rozbudować sieć miejskiego monitoringu w parku Miejskim. Ratusz niebawem wybierze między ofertami Miraccord z Andrychowa i Alphatec Communication. Obie spełniają finansowe warunki miasta.

189 tys. zł to oferta Miraccord. Alphatec Communication deklaruje, że zrealizuje zadanie za jeszcze mniejszą kwotę – ok. 162 tys. zł. W magistracie mogą być zadowoleni, bo przewidywali na tę inwestycję nawet 230 tys. zł. Obecnie urzędnicy sprawdzają pozostałe parametry przetargu, m.in. jakość urządzeń zaproponowanych przez potencjalnych wykonawców.

– Zakres inwestycji obejmuje m.in.: wykonanie niezbędnych projektów technicznych, montaż kabla światłowodowego w istniejącej infrastrukturze teletechnicznej Miejskiej Sieci Teleinformatycznej LEGMAN, dostawę pięciu kamer i wyposażenie punktów kamerowych, dostawę innych niezbędnych materiałów i ich montaż – wylicza Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy. – Ponadto wymianę oprogramowania do rejestracji i zarządzania monitoringiem dla minimum 64 kamer i 10 stanowisk operatorskich, wraz z konfiguracją i przyłączeniem pięciu nowych i 45 istniejących kamer.

Obecnie system składa się z 45 kamer, jego rozbudowa o nowe urządzenia w parku Miejskim to kolejny etap rozbudowy. Przypomnijmy, że zarówno władzom Legnicy, jak i jej mieszkańcom powinno szczególnie zależeć na tym zadaniu. M.in. dlatego, że zielone serce nadkaczawskiego miasta często odwiedzają wandale. Tylko w tym roku wyrządzili już szkody przekraczające kwotę 100 tys. zł.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..