Do więzienia za napad na Banglijczyków (WIDEO)

prokurator Dominika-Bator-Małysa

Kara pięciu miesięcy bezwzględnego więzienia czeka mieszkańca Lubina, który wiosną tego roku, bez żadnego powodu, zaatakował obywateli Bangladeszu. Prokurator prowadzący śledztwo w tej sprawie nie ma wątpliwości, że przyczyną chuligańskiego napadu była przynależność etniczna ofiar. Sprawę rozpozna Sąd Okręgowy w Legnicy.

Do napadu doszło 1 kwietnia tego roku przy ul. Wroniej w Lubinie. Gdy późnym wieczorem dwaj obcokrajowcy wracali z pracy do domu zostali nagle zaatakowani przez 24-letniego lubinianina i jego dwóch kolegów. Ofiary próbowały uciekać przed napastnikami, ale na nic się to zdało, ponieważ agresorzy byli znacznie szybsi. Kiedy dopadli cudzoziemców zaczęli ich kopać i bić po całym ciele.

Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Legnicy, która na podstawie zarządzenia prokuratora okręgowego zajmuje się postępowaniami dotyczącymi przestępstw o charakterze rasistowskim i ksenofobicznym.

Jak informuje prokurator Dominika Bator-Małysa z Prokuratury Rejonowej w Legnicy, oskarżony zdecydował się na wyrok bez przeprowadzenia rozprawy. Prokurator ustalił z nim karę wynoszącą pięć miesięcy pozbawienia wolności. Ponadto 24-latek zobowiązał się do wypłaty nawiązek na rzecz pokrzywdzonych. Co ciekawe, przystał również na podanie wyroku do publicznej wiadomości. Surowa kara bezwzględnego więzienia wynika z obrażeń, jakie doznały ofiary ataku.

Cudzoziemcy to pracownicy restauracji Bejrut na lubińskim Przylesiu, która serwuje libańską kuchnię. Jak wynika z ustaleń śledztwa, był to jedyny powód, dla którego padli ofiarą napaści. Oskarżony dość pokrętnie wyjaśnia przyczyny zajścia. Lubinianin, który był już wcześniej karany za posiadanie narkotyków, ostatecznie wyraził skruchę i przeprosił obcokrajowców.

Przypomnijmy, że dwa miesiące temu legnicka prokuratura oskarżyła o podobny czyn innego lubinianina. 28-letni Arkadiusz R. w sylwestrową noc zniszczył elewację baru Superkebab przy ul. Armii Krajowej w Lubinie. Lokal prowadzi obywatelka Bangladeszu. Przyczyną tamtego ataku była również przynależność etniczna ofiary.

Dodaj komentarz

*

code