Trzy dni, sześciu pijanych kierowców

Legnicka policja apeluje do kierowców o rozwagę i stosowanie zasady: “Piłem, nie jadę!”. O tym, że podobne komunikaty wciąż mają ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa na drogach świadczą choćby statystyki z minionego weekendu. W ciągu trzech dni funkcjonariusze zatrzyamali sześciu nietrzeźwych kierowców. Rekordzistka wydmuchała ponad dwa promile.

W piątek policjanci zatrzymali do kontroli dwa samochody prowadzone przez 36-latków. Obaj byli nietrzeźwi, obaj też wydmuchali ponad promil alkoholu.

– Następnego dnia w ręce legnickich policjantów wpadł kierowca motoroweru, który kierował będąc pod wpływem narkotyków. Dodatkowo wskazania drogomierza w pojeździe były niższe niż podczas ostatniego badania technicznego – informuje sierż. szt. Anna Tersa z KMP w Legnicy. I dodaje: – Tego samego dnia, na terenie Gminy Kunice policjanci zatrzymali 43-letnią kierującą, będącą w stanie nietrzeźwości. Kobieta miała ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Nietrzeźwych kierowców nie brakowało też na drogach w niedzielę. Stróżom prawa udało się wyeliminować z ruchu 62-latka, który jehał fiatem, mając 1,5 promila w wydychanym powietrzu, a także 59-letniego wrocławianina, który wydmuchał ponad dwa promile.

Jak tłumaczą funkcjonariusze, wszyscy nietrzeźwi kierowcy mogą trafić za kraty na dwa lata.

Dodaj komentarz

*

code