Opublikowany: nie, Kwi 28th, 2019

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w PWSZ

10 maja Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zaprasza do odwiedzenia Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznych. To oferta zarówno dla najmłodszych, jak i młodzieży starszych klas szkół podstawowych i średnich.

Jak informują władze placówki przy Sejmowej, utworzenie MCSM było głównym celem projektu w ramach konkursu “Realizacja programów rozwojowych dla uczelni medycznych uczestniczących w procesie praktycznego kształcenia studentów, w tym tworzenie centrów symulacji medycznej”.

– Program Rozwojowy jest związany z realizacją projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Program rozwojowy kierunku Pielęgniarstwo Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy” w oparciu o Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020 – tłumaczy Mirosław Szczypiorski, rzecznik prasowy PWSZ im. Witelona w Legnicy.

W ramach dni otwartych uczelnia zaprasza przedszkolaki i uczniów szkół podstawowych oraz średnich do odwiedzenia Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej, które działa przy Sejmowej.

Program wydarzenia, 10 maja br.:

*9-13 – Przesiewowe badanie wzroku metodą nieinwazyjną przy użyciu  fotoskriningowego sprzętu “Spot Vision Screener” – sala 119 – dzieci i osoby niepełnoletnie tylko po podpisaniu przez rodziców (lub opiekunów prawnych) zgody na przeprowadzenie badania (formularz w załączeniu).
*9-13 – Pomiar ciśnienia krwi – sala118.
*9 – 13.00 – Obliczanie i interpretacja BMI – wskaźnik masy ciała – sala 118.
*9 – „Co może wydarzyć się po wypadku? – Postępowanie w SOR” – symulacja medyczna w Sali Wysokiej Wierności 116 A.
*9.30 – „Zażywasz – przegrywasz” –  jak ratować człowieka po przedawkowaniu środków psychoaktywnych i narkotyków – symulacja medyczna sala 114.
*10 – „Ratujmy Misia” – nauka udzielania pierwszej pomocy dla dzieci – interaktywny pokaz dla dzieci z przedszkoli i klas I – III szkół Podstawowych – sala 117 – dzieci zapraszamy na pokaz z własnymi misiami.
*10.30 – „Mistrzostwa Świata w myciu rąk” – interaktywny pokaz dla dzieci z przedszkoli i klas I – III szkół podstawowych – sala 104.
*11 – „Co wiemy o zdrowiu i udzielaniu pierwszej pomocy” – quiz z nagrodami dla młodzieży – sala 115.
*11 – „Co może wydarzyć się po wypadku? – Postepowanie w SOR” – symulacja medyczna w Sali Wysokiej Wierności 116 A.
*11.30 – „Zażywasz – przegrywasz” –  jak ratować człowieka po przedawkowaniu środków psychoaktywnych i narkotyków – symulacja medyczna sala 114.
*11 – „Ratujmy Misia” – nauka udzielania pierwszej pomocy dla dzieci – interaktywny pokaz dla dzieci z przedszkoli i klas I – III szkół Podstawowych – sala 117  – dzieci zapraszamy na pokaz z własnymi misiami.
*11.30 – „Mistrzostwa Świata w myciu rąk” – interaktywny pokaz dla dzieci z przedszkoli i klas I – III szkół podstawowych – sala 104.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..