Długo wyczekiwany parking już gotowy

Na legnickim osiedlu Kopernika zakończyła się budowa dużego parkingu i drogi dojazdowej w rejonie ulic: Polarnej i Wrocławskiej. Tym samym legniczanie mogą już korzystać z miejsc postojowych w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 7, basenu „Delfinek” oraz Domu Kultury „Kopernik”.

To była jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji na największym legnickim osiedlu. W sąsiedztwie szkoły, boiska, basenu czy placówki kulturalnej Legnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej powstały w sumie 154 miejsca postojowe, także dla aut osób niepełnosprawnych oraz autobusów, droga dojazdowa i oświetlenie. Realizująca zadanie firma Budrim wykonała również prace nad infrastrukturą, tworząc sieć Legman i tereny zielone.

Jak przypomina miejscowy magistrat, to kolejna inwestycja w rejonie SP 7. – Dwa lata temu przebudowana została ulica Polarna, prowadząca do tej placówki z bardzo popularnym wśród legniczan basenem Delfinek. Powstał ram również parking na 60 miejsc – zauważa Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Dodaj komentarz