NIE dla przekształcenia szpitala!

Od kilku dni toczy się debata na temat przekształcenia szpitala Regionalnego Centrum Zdrowia w Lubinie, w szpital tylko dla chorych na koronawirusa. Pomysł wojewody dolnośląskiego, zdaniem wielu, jest rozwiązaniem do którego nie można dopuścić. O to, by lecznica działała w niezmienionej formie, apeluje m.in. starosta lubiński, Adam Myrda.

Z opieki zdrowotnej szpitala Regionalnego Centrum Zdrowia w Lubinie, korzystają mieszkańcy całego regionu. Są to m.in. mali pacjenci Oddziału Pediatrycznego, kobiety ciężarne z Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, czy osoby z różnymi obrażeniami ciała, przebywające na Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej czy Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Podczas czwartkowej sesji rady powiatu, rajcy do porządku obrad włączyli apel w sprawie lubińskiego szpitala, skierowany do wojewody dolnośląskiego. Większość radnych, pomysł przekształcenia lecznicy w szpital covidowy, ocenia jako wyjątkowo zły.

Jak potoczą się losy szpitala przy ulicy Bema w Lubinie? Czy lecznica zostanie przekształcona w placówkę covidową? O tym przekonamy się wkrótce. Do sprawy wrócimy.

Więcej w materiale video:

 

 

Dodaj komentarz

*

code