Diler narkotyków w areszcie tymczasowym

Do 10 lat więzienia może grozić 24 – letniemu głogowianinowi, który miał przy sobie narkotyki, a kolejną ich partię policjanci znaleźli w jego mieszkaniu. Na razie trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

Mężczyzna został zatrzymany w miniony poniedziałek przez funkcjonariuszy z patrolu Wydziału Prewencji głogowskiej komendy.

– W trakcie zatrzymania posiadał przy sobie narkotyki w postaci amfetaminy oraz marihuany – informuje podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

Podczas dalszych czynności prowadzonych już przez kryminalnych, zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w mieszkaniu 24-latka znaleziono jeszcze 350 porcji marihuany. Jak ustalili policjanci, młody głogowianin co najmniej pięć razy sprzedał narkotyki innym osobom.

– Mężczyzna usłyszał zarzuty udzielania narkotyków innym osobom oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających i przygotowywania się do ich sprzedaży – dodaje Bogdan Kaleta.

Grozi za to do 10 lat więzienia. 24-latek przyznał się do winy. Na wniosek policji i prokuratura, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące.

Fot. KPP Głogów

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..