Opublikowany: śr, Cze 12th, 2019

Jest decyzja – pociągi staną w wioskach już za kilka dni

PKP Polskie Linie Kolejowe podjęła decyzję w ekspresowym tempie – w ciągu zaledwie jednej doby. Mieszkańcy czterech wsi na trasie pociągu z Lubina do Legnicy będą mogli wsiąść do niego już za kilka dni.

Jak informowaliśmy, Koleje Dolnośląskie w poniedziałek wysłały do PKP PLK wniosek o zgodę na skorygowanie rozkładu jazdy tak, by pociągi z Lubina do Legnicy zatrzymywały się też w Chróstniku, Gorzelinie, Raszówce i Rzeszotarach. Już wczoraj po południu było wiadomo, że krajowy zarządca linii kolejowych zgodę taką wydał i pierwszy pociąg w zmienionym rozkładzie jazdy przejedzie tą trasą w poniedziałek, 17 czerwca. Wkrótce dolnośląski przewoźnik opublikuje zaktualizowany harmonogram kursów.

Informację tę przekazał na swoim profilu facebookowym m.in. Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego, który w sobotę spotkał się z mieszkańcami Raszówki, domagającymi się ustanowienia postoju pociągu także w ich miejscowości.

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..