Dbają o bezpieczeństwo najmłodszych

Od kiedy rozpoczął się rok szkolny w całej Polsce policjanci przeprowadzają działania służące bezpieczeństwu najmłodszych. Nie inaczej jest w Głogowie. Głogowska Komenda Powiatowa Policji od początku września głogowscy policjanci prowadzą akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Akcja ta skierowana jest głównie do pierwszoklasistów z terenu naszego powiatu. Nie zapominamy również o młodszych uczestnikach ruchu drogowego. Tym razem policjanci rozmawiali z przedszkolakami.

-Troska o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego to priorytet w pracy policji. Już od wielu lat, głogowscy policjanci spotykają się na początku roku szkolnego z najmłodszymi- tłumaczy Łukasz Szuwikowski z KPP w Głogowie- W pierwszych dniach września, policjanci ruchu drogowego i dzielnicowi, zapewniają uczniom bezpieczne przejście i drogę do szkoły, pełniąc służbę bezpośrednio w ich okolicach. Akcja nie kończy się tylko tymi działaniami. Policjanci, prowadzą również  prelekcje i spotkania z przedszkolakami.

Policjanci na zajęciach przypominają o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a także w praktyce ćwiczą z dziećmi jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę i jak zachowywać się na przejściu.

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..