Dążmy do pokoju – kolejny kongres Świadków Jehowy

W tym roku w wersji multimedialnej, a myślą przewodnią Kongresu jest hasło „Dążmy do pokoju!”. Wydarzenie zjednoczy ludzi z 239 krajów, którzy skorzystają z programu przygotowanego w przeszło 500 językach.

– Przez ostatnie lata wykorzystywaliśmy stadiony lub kryte obiekty sportowe. Od wielu lat nasze kongresy były organizowane w Legnicy,Lubinie i innych miastach województwa dolnośląskiego. W programie tegorocznego zgromadzenia zwrócono uwagę, że w ogólnoświatowej społeczności już dzisiaj można osiągnąć pokój. Jednoczy on miliony osób nawet na obszarach objętych konfliktem takich jak Ukraina i Rosja — mówi Zbigniew Malarski, lokalny rzecznik Świadków Jehowy.  – Siła, z jaką oddziałują na ludzi zasady i wartości moralne jest mocniejsza niż granice państwowe, różnice etniczne czy bariery językowe. Jesteśmy przekonani, że korzyść z wysłuchania programu odniosą zarówno poszczególne osoby, jak i całe rodziny – dodaje.
Świadkowie Jehowy organizują ogólnoświatowe kongresy już od ponad 100 lat. W tym roku podobnie jak przez ostatnie dwa lata poszczególne części programu będą udostępniane online w lipcu i sierpniu. Pierwsze dwie części już są dostępne do obejrzenia lub pobrania. Każdy kto zechce skorzystać z kongresu może to zrobić wchodząc do oficjalnego serwisu internetowego społeczności JW.ORG. Program można odebrać bezpłatnie. Jest on dostępny dla wszystkich – nie trzeba się logować ani rejestrować.  Trzydniowy kongres podzielono na części, z których każda odpowiada połowie dnia programu w standardowej formie. W przemówieniach, wywiadach i filmach omówione zostaną między innymi następujące kwestie:
– jak miłość pomaga zachowywać wewnętrzny spokój i dobre relacje z innymi?
– dlaczego można powiedzieć, że rady biblijne prowadzą do pokoju w rodzinie?
– czy można cieszyć się pokojem mimo choroby, trudności ekonomicznych, klęski żywiołowej albo innych problemów?
– dzięki czemu ludziom z różnych regionów świata udaje się cieszyć pokojem?
– dlaczego przyjaźń z Bogiem może prowadzić do prawdziwego pokoju?

fot: Świadkowie Jehowy w roku 2022 korzystają z kongresu „Dążmy do pokoju!” w swoich domach / fot. JW.ORG

Dodaj komentarz