Dary trafią na największe osiedla (WIDEO)

Władze miasta otwierają kolejne miejsca zbiórki i wydawania darów dla ukraińskich uchodźców. Tym razem za zgodą i we ścisłej współpracy z dwoma największymi legnickimi osiedlami: Kopernika i Piekary.

Wizyta w punkcie przy Złotoryjskiej nie zostawia złudzeń: panuje tu ścisk, wolontariusze uwijają się jak w ukropie, brakuje rąk do pracy. Sytuację ma poprawić uruchomienie kolejnych miejsc, gdzie uchodźcy będą mogli odbierać dary. Jak tłumaczą władze Legnicy, najistotniejsze, by dotrzeć do największych osiedli.

Na Piekarach prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu żywność czy zabawki będzie można odbierać, ale i zostawiać w Domu Kultury Atrium. Prezes zapowiada, że spółdzielnia chce zrobić znacznie więcej, tworząc bazę, która ułatwi uchodźcom znalezienie schronienia na terenie osiedla.

Więcej w materiale WIDEO TV Regionalna.pl:

Legnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa planuje uruchomić punkt w Domu Kultury Kopernik na początku przyszłego tygodnia. Niewykluczone, że na włączeniu się LSM do miejskich działań skorzystają także mieszkańcy osiedla Asnyka.

Szczegółowe informacje na temat nowych punktów będą dostępne na stronach obu legnickich spółdzielni mieszkaniowych. Za kilka dni znajdziemy je również na portalu miasta.

Dodaj komentarz