Darmowy internet w Legnickim Polu?

Dziś jest już w miejscowym urzędzie, niebawem ma dotrzeć do wszystkich miejskich placówek w Legnickim Polu, a później – do pozostałych miejscowości w gminie. Zapewnienie bezpłatnego dostępu do internetu dla mieszkańców, bo o nim mowa, to cel wójta Henryka Babuśki na ten rok. Najpierw trzeba jednak oszacować koszt inwestycji.

Od wczoraj, 22 lutego, mieszkańcy podlegnickiej gminy mogą już bezpłatnie łączyć się z internetem w murach miejscowego urzędu. Uruchomiony tam hotspot umożliwia dostęp do sieci po wpisaniu nazwy: UG-LPOLE, bez konieczności wprowadzania hasła. Prędkość połączenia to na razie 10 MB/s. Na tym jednak nie koniec. Plany włodarza gminy wykraczają poza magistrat, a nawet – poza Legnickie Pole.

– Mamy plan, by upowszechnić internet w naszej miejscowości, a później wyjść z nim szerzej. Podpisaliśmy umowę z firmą, która obecnie bada możliwości techniczne na dostarczenie internetu pod strzechy. Szacujemy koszty – zdradza wójt Henryk Babuśka. I zastrzega, że jest zbyt wcześnie, by podać choć zbliżoną kwotę, jaką będzie trzeba wydać na ten cel. – Czekamy na opinie specjalistów. Dopiero po zakończeniu audytu ruszamy do pracy. Sygnał dotrze do wszystkich placówek podlegających miastu: do zespołu szkół, przychodni, ośrodka pomocy społecznej, ośrodka kultury i sportu oraz zakładu komunalnego – wylicza.

Lada chwila bezpłatny internet ma zagościć także w budynku przy ul. Benedyktynów, gdzie na sesjach spotykają się gminni radni. W ten sposób samorząd spełni ustawowy wymóg rejestrowania obrad. A później?

– Jeśli sygnał będzie docierał do nieruchomości na terenie Legnickiego Pola tak, jak należy, wyjdziemy dalej. Celem jest dostarczenie internetu do pozostałych miejscowości na terenie gminy – zapowiada wójt.

Dodaj komentarz