Dachowanie w Sadach Dolnych (FOTO)

Podczas wyprzedzania kierujący busem marki Mercedes uderzył w tył osobowego forda. Auto dachowało, podróżowała w nim jedna osoba. Do zdarzenia doszło około południa na Drodze Krajowej nr 5 w okolicy ronda w Sadach Dolnych.

Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi. Warunki atmosferyczne nie były sprzyjające, padał deszcz, mimo to kierujący busem podjął się manewru wyprzedzania. Niestety nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył wyprzedzanego Forda Mondeo. W wyniku uderzenia auto dachowało. Sprawca zatrzymał i wezwał pomoc, poszkodowany w fordzie mężczyzna z trudem wydostał się przed przyjazdem służb ratunkowych. Do zdarzenia zadysponowano spore siły i środki. Ze zgłoszenia wynikało, że poszkodowany jest zakleszczony w pojeździe. W akcji ratunkowej brały udział zastępy z JRG Świebodzice, JRG Jawor oraz okoliczne zastępy OSP. Na miejsce przybyły też dwie karetki z Zespołami Ratownictwa Medycznego. Poszkodowanemu udzielono pomocy na miejscu, hospitalizacja nie była konieczna.
Kierujący byli trzeźwi, sprawca kierujący busem został ukarany mandatem karnym. Przez kilkadziesiąt minut ruch na trasie Strzegom – Bolków odbywał się wahadłowo.

fot. Daniel Śmiłowski

Dodaj komentarz

*

code