Opublikowany: pon, Paź 14th, 2019

Czudowska po raz kolejny senatorem

Dorota Czudowska z Prawa i Sprawiedliwości po raz kolejny będzie reprezentować mieszkańców naszego regionu w Senacie. To na nią oddano wczoraj najwięcej głosów.

PKW zliczyło już wszystkie głosy oddane na kandydatów do Senatu w okręgu wyborczym nr 3, w którym znajdują się powiaty lubiński, legnicki, głogowski i polkowicki. Tutaj sprawa jest prosta, bowiem Polska podzielona została na jednomandatowe okręgi wyborcze, co oznacza, że senatorem zostanie kandydat, który otrzymał najwięcej ważnych głosów wyborców.

Na Dorotę Czudowską zagłosowało 86.312 osób (46,67 proc.), czyli przez kolejne cztery lata to ona będzie zasiadać w Senacie. Będzie to już jej trzecia kadencja w izbie wyższej parlamentu.

Na pozostałych kandydatów, czyli Elżbietę Stępień z Koalicji Obywatelskiej oraz Tymoteusza Myrdę z Bezpartyjnych i Samorządowców oddało swój głos odpowiednio 63.682 (34,43 proc.) oraz 34.948 (18,90 proc.) wyborców.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..