Opublikowany: pt, Mar 1st, 2019

Czołg już prawie po liftingu

Dobiega końca konserwacja czołgu, który przez lata stał na ścinawskim rynku. Po remoncie obiekt zostanie zamontowany na parkingu przy miejskim porcie.

Zabytkowy czołg, który przez lata był jednym z najbardziej charakterystycznych elementów centrum Ścinawy został zdemontowany w ubiegłym roku po wejściu w życie tak zwanej ustawy dekomunizacyjnej. Władze gminy nie chciały się go jednak pozbywać, dlatego postanowiły, że wojenny pojazd stanie na kadłubie parkingu-statku w ścinawskim porcie. Najpierw jednak obiekt musiał zostać odrestaurowany. Prace związane z piaskowaniem, malowaniem i lakierowaniem czołgu potrwają jeszcze dwa tygodnie, a w docelowym miejscu stanie on w połowie marca. Ma być atrakcją dla miłośników militariów oraz promować ścinawskie bunkry i umocnienia zlokalizowane na linii Odry.

Władze gminy planują także umieścić w wyremontowanym czołgu specjalną kapsułę czasu, w której znajdą się różne pamiątki, przedmioty i informacje przeznaczone dla przyszłych pokoleń.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..