Od czerwca za darmo autobusem do Polkowic

Po bezpłatnych autobusach do Rudnej i Chocianowa przyszła pora na kolejne połączenie – do Polkowic. – Zależało nam na tym, aby jak najlepiej skomunikować Polkowice z pociągami, które od czerwca ruszą przez Lubin – mówi Jan Wojtowicz, pełnomocnik burmistrza Polkowic ds. górnictwa i komunikacji. Właśnie zakończyły się negocjacje w tej sprawie między prezydentem Lubina Robertem Raczyńskim a burmistrzem Polkowic Łukaszem Puźnieckim.

Samorządowcy porozumieli się w sprawie bezpłatnych kursów autobusowych pomiędzy swoimi gminami. Wcześniej bezpłatne autobusy Lubiński Przewozów Pasażerskich ruszyły do Chocianowa, w powiecie polkowickim.

– Trwało to dość długo, ale udało się – mówi o współpracy Jan Wojtowicz. – Bardzo nam zależało na połączeniu Polkowic z pociągami, aby nasi mieszkańcy mogli podróżować koleją. Cieszymy się, że udało się wynegocjować wspólne stanowisko i już od czerwca będzie można za darmo pojechać z Polkowic do Lubina – dodaje.

– Już od ponad pięciu lat realizujemy z powodzeniem projekt bezpłatnej komunikacji w powiecie lubińskim i od początku zamysł był taki, by go rozszerzać. W dalszej perspektywie liczymy na dołączanie się kolejnych gmin i powiatów oraz wsparcie województwa i Kolei Dolnośląskich, którym z pewnością będzie zależało na jak najlepszym skomunikowaniu regionu z centrum przesiadkowym w Lubinie – komentuje prezydent Lubina Robert Raczyński.

Organizatorem przejazdów bezpłatnych autobusów będzie powiat lubiński, a operatorem tutejszy PKS. Mieszkańcy będą mogli spodziewać się czterech kursów autobusów w dni powszednie oraz dwóch w soboty i niedziele.

Władzom Polkowic zależy, aby bezpłatne autobusy wystartowały z początkiem czerwca, czyli w tym samym czasie, gdy pociągi pasażerskie wrócą do Lubina.

– Chcemy dostosować harmonogram przejazdów zarówno do dorosłych, jak i studentów. Planujemy połączenia wcześnie rano, żeby uczniowie zdążyli na pociąg do Wrocławia i dojechali na uczelnię – mówi pełnomocnik burmistrza Polkowic.

Negocjacje dobiegły końca, teraz planowana współpraca będzie musiała zostać zaakceptowana przez radnych czterech samorządów: powiatów lubińskiego, polkowickiego oraz miast Lubin i Polkowice.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..