Opublikowany: pon, Sie 26th, 2019

Czekajło nowym sekretarzem gminy Rudna

Nie było zaskoczenia. Piotr Czekajło został sekretarzem gminy Rudna. Oprócz byłego wicestarosty lubińskiego o wakat starała się jeszcze jedna osoba.

Kandydaci, którzy wzięli udział w konkursie, spełnili wymagania formalne. O końcowym wyniku komisji konkursowej zadecydowała analiza zgromadzonych dokumentów oraz rozmowa kwalifikacyjna – informują władze gminy Rudna.

– Komisja wybrała na stanowisko sekretarza gminy Piotra Czekajłę. Zadecydowało o tym przygotowanie merytoryczne, wykształcenie i doświadczenie zawodowe zdobyte w jednostkach samorządu terytorialnego – odpowiada na nasze pytania mailowo Adrian Wołkowski, wójt gminy Rudna.

– Ze względu na ochronę danych osobowych informujemy, iż nie zostaliśmy upoważnieni przez kandydata biorącego udział w naborze na stanowisko sekretarza gminy Rudna do udzielania informacji na jego temat – dodają władze Rudnej gdy pytamy o personalia wszystkich kandydatów.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć kontrkandydatką była związana z Prawem i Sprawiedliwością Adela Szklarz. 

W rządzonej przez przedstawiciela PiS gminie Rudna sekretarzem został jednak członek konkurencyjnej Platformy Obywatelskiej. Piotr Czekajło zresztą już kiedyś należał do Prawa i Sprawiedliwości, ale opuścił jego szeregi w 2009 roku i przeszedł do PO. Był wówczas wicestarostą powiatu lubińskiego.

Czekajło jest absolwentem Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku administracja publiczna. Pracował m.in. w Starostwie Powiatowym w Lubinie, Urzędzie Gminy w Lubinie, pełnił także funkcję zastępcy dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

Nowy sekretarz zastąpi na stanowisku Andrzeja Bobrka, któremu 31 sierpnia upływa termin wypowiedzenia umowy o pracę.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..