Czeka nas upalny weekend! Drugi stopień zagrożenia IMGW

W najbliższych dniach wysoka temperatura ma się utrzymywać, a nawet wzrastać. Słupki rtęci mogą “poszybować” aż do 32 “kresek” w cieniu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami dla kilku polskich województw lub ich części. Wśród zagrożonych jest także powiat lubiński. 

Dane IMGW nie dają cienia wątpliwości: czekają nas upalne dni. Alertem drugiego stopnia została objęta prawie połowa terytorium Polski, w tym też Dolny Śląsk i powiat lubiński.

– Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C – informuje Janusz Zieliński, dyżurny synoptyk z Biura Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu.

Komunikat jest ważny od dziś, czyli 7 sierpnia, od godz. 14 do poniedziałku do godz. 18. Prawdopodobieństwo wystąpienia omawianego zjawiska szacowane jest na 90 procent.

Takie upały są mogą być groźne dla naszego zdrowia i życia. Najbardziej narażone na niebezpieczeństwo są dzieci, osoby starsze i zwierzęta. W ciągu dnia lepiej nie wychodzić z domu bez wyraźnej potrzeby. Nie zapominajmy też o noszeniu nakrycia głowy, by nie narazić się na udar.

.

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..