W czasie ferii też mówią o bezpieczeństwie

O tym, jak bezpiecznie spędzać wolny czas, a także uczestniczyć w ciekawych zajęciach rozmawiali z dziećmi funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Społecznej głogowskiej policji i pracownicy Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny.

– To cykl spotkań, które odbyły się w kilku miejscach w trakcie trwających ferii zimowych – informuje asp. Łukasz Szuwikowski, p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie. – Mówimy nie tylko o bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw na sankach, lodowiskach czy na stoku narciarskim, ale również przypominamy podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Jak dodaje, w spotkaniach uczestniczyły też grupy młodzieżowe OSP JRS. Przypominano wtedy młodym uczestnikom zimowych zabaw, jak zachowywać się w sytuacjach, gdy komuś trzeba będzie udzielić pomocy lub powiadomić służby ratunkowe.

– Pamiętajmy, że dzieci często nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa lub je lekceważą – dodaje Łukasz Szuwikowski. – W naszym regionie dotyczy to szczególnie korzystania ze zbiorników wodnych jak i z lodowisk.

Policjanci stale przypominają o takich zagrożeniach. I apelują, aby rodzice uświadomili swoim pociechom, jakie mogą być konsekwencje korzystania z niebezpiecznych ślizgawek na zamarzniętych zbiornikach wodnych i rzekach.

Fot. KPP Głogów

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..