Na cmentarzu będzie nowa kaplica (WIDEO)

Cmentarz komunalny w Oborze będzie miał nowy budynek z kaplicą, poczekalnią i zapleczem administracyjnym. Dotychczasowy zostanie wyburzony. Prace rozbiórkowe rozpoczną się jeszcze w lipcu. Na czas budowy powstanie kaplica tymczasowa, w której będą się odbywały uroczystości pogrzebowe.

Budynek na cmentarzu komunalnym w Oborze, w którym znajduje się kaplica ma już ponad 30 lat. Jego renowacja jest więc koniecznością.

– Pierwotnie był to garaż na dwa autokary i został zmodernizowany i przygotowany na kaplicę. Nie jest ona w najlepszym stanie, poza tym szkody górnicze też spowodowały, że to nie wygląda najlepiej – mówi Artur Dubiński, dyrektor cmentarzy komunalnych w Lubinie.

– Cała umowa opiewa na kwotę ponad siedmiu milionów złotych. Prace związane z tą inwestycją będą polegały na wyburzeniu istniejącej kaplicy i wybudowaniu nowej wraz z całą infrastrukturą kanalizacyjną, gazową
i elektryczną – informuje Marcelina Falkiewicz, rzecznik prasowy prezydenta Lubina.

Budynek zostanie całkowicie wyburzony, a w jego miejsce powstanie nowy. Poza kaplicą, będzie się w nim znajdowała poczekalnia, część administracyjna oraz archiwum cmentarza. Powstanie nowego budynku jest kolejnym etapem rewitalizacji cmentarza.

– Pierwszym było postawienie kolumbarium. Był to też ładny obiekt. Mam nadzieję, że kaplica też będzie spełniała wymagania. Jest to obiekt o wysokich walorach architektonicznych. Może niezbyt monumentalnym i nie dużym, ale to nie o to chodzi. Jest to na pewno wartościowy projekt – dodaje Dubiński.

Prace rozpoczną się jeszcze w lipcu. Na czas budowy nowej kaplicy, zostanie wybudowana tymczasowa
w drugiej części cmentarza.

– Tam będą się odbywały ceremonie, ostatnie pożegnania i wyprowadzenie trumny bądź zwłok do grobu – uzupełnia dyrektor Dubiński.

Nowy budynek ma być oddany do użytku jeszcze przed uroczystością wszystkich świętych w 2022 roku.

Material wideo poniżej:
https://www.youtube.com/watch?v=LetfdCZHPAw

Dodaj komentarz

*

code