Ciężarówka uderzyła w osobówkę (FOTO)

Do groźnej kolizji doszło na drodze powiatowej nr 329 w pobliżu Głogowa, gdzie ciężarówka uderzyła w osobówkę. Wskutek zdarzenia kierowca skody trafił do szpitala. Na szczęście mężczyzna nie doznał poważniejszych obrażeń.

– Jadący drogą nr 329 w Jaczowie kierowca ciężarowego iveco, omijając stojący na poboczu samochód osobowy Skoda, nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do kolizji. Kierowca samochodu osobowego został przewieziony do szpitala w Głogowie. Szczęśliwie jego obrażenia okazały się niegroźne i powierzchowne – informuje podinspektor Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Kolizja wywołała spore utrudnienia na drodze oraz wysokie straty materialne. Szczęśliwie nie skutkowała poważnymi obrażeniami jego uczestników. Szczegółowe okoliczności zostaną wyjaśnione w prowadzonym przez głogowską policję dochodzeniu.

– Do wszystkich kierowców zwracamy się z apelem o rozwagę i wyobraźnię na drodze. Pośpiech nie jest najlepszym doradcą. Każdy kierowca musi być za kierownicą maksymalnie skoncentrowany i przewidywać skutki zachowań swoich oraz innych uczestników ruchu drogowego – dodaje rzecznik.

Fot. KPP w Głogowie

Dodaj komentarz