Opublikowany: wt, Cze 2nd, 2020

W Chroślicach będzie bezpieczniej

O potrzebie budowy bezpiecznej zatoki autobusowej mieszkańcy Chroślic mówili na zebraniach wiejskich już 10 lat temu. Zawsze brakowało pieniędzy a inne inwestycje w gminie Męcinka okazywały się pilniejsze. Są dobre wiadomości. Jest dotacja – będzie zatoka. I nie tylko!

Gmina Męcinka pozyskała dotację z Urzędu Marszałkowskiego w kwocie ponad 100 tys. zł. W realizowanym wkrótce zadaniu oprócz budowy zatoki zaplanowano budowę chodników i oświetlonych przejść dla pieszych. Miejsce, gdzie powstanie nowa zatoka należy do szczególnie niebezpiecznych. W pobliżu na trasie Jawor – Złotoryja znajduje się skrzyżowanie. Doszło tam już do wielu kolizji i wypadków (nawet śmiertelnych!). Dobre wieści dla chrośliczan przywiózł do Męcinki radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Piotr Karwan, który spotkał się w Męcince z wójtem Mirosławem Brzozowskim (na zdjęciu).

fot. UG Męcinka

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..