CHOJNÓW. Od dekady pastwi się nad matką

20140313_162856Gdy usłyszał wyrok za znęcanie się nad matką, stał się wobec niej jeszcze bardziej agresywny. Jak relacjonuje rodzicielka, od tamtej pory syn pod wpływem alkoholu bez przerwy wszczynał awantury, groził jej śmiercią i mówił, że pójdzie siedzieć, ale ją zabije.

Sąd Rejonowy w Złotoryi w marcu br. ukarał 54-letniego Romana C. z Chojnowa za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad matką. Pastwił się nad nią niemal 10 lat: od lutego 2004 roku do 27 września 2013 r. Wyrodny syn został skazany na karę 1 roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na cztery lata próby.

Ponadto miał być pod dozorem kuratora sądowego i powstrzymywać się od nadużywania alkoholu. Został zobowiązany do opuszczenia mieszkania matki, z którą mógł się kontaktować wyłącznie z jej inicjatywy. Syn się jednak nie wyprowadził i nadal znęcał się nad kobietą.

Niespełna miesiąc od wyroku sąsiedzi do ich mieszkania wezwali policję. Drzwi otworzył syn, który przekonywał mundurowych, że nic się nie dzieje, ale z głębi mieszkania funkcjonariusze usłyszeli krzyk wołającej o pomoc kobiety.

– Wewnątrz policjanci zastali leżącą na łóżku roztrzęsioną i płaczącą pokrzywdzoną – relacjonuje Liliana Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy. – Kobieta powiedziała im, że syn notorycznie znęca się nad nią, albowiem bije ją, szarpie oraz grozi pozbawieniem życia. Zamykał ją też w pokoju, wyzywał i zabierał telefon uniemożliwiając kontakt z bliskimi oraz z policją. W czasie zdarzenia Roman C. był mocno pijany, miał 3,12 promila alkoholu. Został zatrzymany i tymczasowo aresztowany na dwa miesiące – dodaje prokurator.

Kilka dni temu Prokuratura Rejonowa w Złotoryi ponownie oskarżyła Romana C., który nie przyznał się do winy. Za znęcanie sie nad matką grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawę rozpozna Sąd Rejonowy w Złotoryi.

JOM

Dodaj komentarz