Opublikowany: wt, Lut 25th, 2020

Chodnik poprawi bezpieczeństwo pieszych

Rusza długo wyczekiwana budowa chodnika przy ul. Działkowej. Dotychczas piesi musieli przemieszczać się tamtędy poboczem. To z kolei stwarzało duże zagrożenie dla ich bezpieczeństwa, było też zwyczajnie niewygodne.

Zarząd Dróg Miejskich przekazał już plac budowy firmom Fortum i Kombud, które wybudują chodnik na odcinku od torów kolejowych do ul. Rolniczej. Choć z pozoru to małe zadanie, inwestycja jest istotna dla mieszkańców, którzy dotychczas uskarżali się na to, że muszą chodzić poboczem drogi. Wartość zadania to ponad 408 tys. zł.

– Zakres prac obejmuje budowę od podstaw chodnika wraz z kanalizacją deszczową od strony siedziby firmy Tauron. Po drugiej stronie jezdni powstanie peron autobusowy – informuje Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy. I podkreśla, że inwestycja podniesie komfort pieszych, a przede wszystkim ich bezpieczeństwo.

Urzędnicy przypominają, że to nie pierwsza inwestycja w tej części miasta. Wcześniej trwał tu gruntowny remont chodnika, na odcinku od skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury do Senatorskiej.

Fot., źródło: UM Legnica

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..