Chocianowski Delfinek już otwarty (FOTO)

Kryta, przyszkolna pływalnia „Dolnośląski Delfinek” została otwarta w Chocianowie z wielką pompą. Mogą z niej korzystać nie tylko uczniowie.

Chocianowski basen jest drugim w kraju, jaki powstał w ramach pilotażowego programu samorządu województwa dolnośląskiego budowy krytych pływalni „Dolnośląski Delfinek”.

– Cieszę się, że to wśród wytypowanych w programie dolnośląskich gmin, znalazł się również Chocianów. Teraz nasze dzieci mają miejsce, w którym mogą bezpiecznie uczyć się pływać. Z basenu korzystać będą mogli także dorośli mieszkańcy – mówił Franciszek Skibicki, burmistrz Miasta i Gminy Chocianów podczas wtorkowej uroczystości.

W obiekcie jest czterotorowy basen o wielkości 8,5 x 16,67 m i głębokości do 1,35 m. Ponadto pływalnia wyposażona jest w dwie sauny, suchą i na podczerwień oraz jacuzzi o średnicy 2,22 m do masażu wodno- powietrznego z 32 dyszami.

W otwarciu uczestniczyło wielu gości, m.in. Marszałek Województwa Dolnośląskiego i władze powiatu polkowickiego.

– Nowe, budowane przy wsparciu ze środków samorządu województwa pływalnie pozwolą na prowadzenie profesjonalnej nauki pływania dzieci i młodzieży – mówił Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego. – To kolejne już otwarcie obiektu, który wszystkich bardzo cieszy. Dlatego liczę na to, że Delfinki zachęcą także pozostałych mieszkańców gminy do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Inwestycja kosztowała około 7 mln zł, z czego 1,25 mln przekazał samorząd województwa dolnośląskiego, a 1,3 mln pochodziło z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Źródło: UMiG Chocianów

Dodaj komentarz

*

code