Chocianowski delfinek jest już gotowy

Pierwsza w Chocianowie i druga w kraju kryta pływalnia „Dolnośląski Delfinek” jest już gotowa. Oficjalnie obiekt przy Szkole Podstawowej zostanie otwarty we wtorek, 19 czerwca.

Basen w Chocianowie powstał w ramach pilotażowego programu samorządu województwa dolnośląskiego „Dolnośląski Delfinek” przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego.

Do dyspozycji uczniów, ale też dorosłych mieszkańców gminy jest 4- torowy basen o wielkości 8,5 x 16,67 m i głębokości do 1,35 m. Ponadto pływalnia wyposażona jest w dwie sauny, suchą i na podczerwień oraz jacuzzi o średnicy 2,22 m do masażu wodno- powietrznego z 32 dyszami.

„Dolnośląski Delfinek” powstał przy Szkole Podstawowej w Chocianowie, gdzie realizowany będzie program „Umiem pływać”, którego inicjatorem jest samorząd województwa dolnośląskiego.

– To duża inwestycja, która przysłuży się przede wszystkim dzieciom – mówi Franciszek Skibicki, burmistrz Miasta i Gminy Chocianów. – Każde dziecko będzie miało szansę nauczyć się pływać. Pływalnia dostępna będzie także dorosłym mieszkańcom w godzinach popołudniowych, do celów rekreacyjnych i rehabilitacyjnych – dodaje.

Kryta pływalnia dostępna jest także dla osób z niepełnosprawnością.

Szacunkowy koszt inwestycji wyniósł ok. 7 mln złotych, z czego 1 mln 250 tysięcy zł stanowi dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Inwestycję wsparło też Ministerstwo Sportu.

Źródło: UMiG Chocianów

Dodaj komentarz

*

code